Antiviral Etkili Bitkisel Reçete

Aynısafa Çayının Antiviral Etkiye Faydası
  • 1 Star
    Loading...

Antiviral Etkili Bitkisel Reçete

Virüslere karşı etkili, virüslerin insan vücudunda ortaya çıkardığı zararlı etkileri önleyen olarak kullanılan tıbbı bir terim olan Antiviral, farklı anlamlarda da kullanılmaktadır. Genellikle ilaçlar için kullanılan bir tabir olarak bilinmektedir.

Özellikle virüslerin daha sık görüldüğü ve hastalıkların arttığı kış aylarında Antiviral reçeteler bir ihtiyaç olmaktadır. İlaç kullanamayan ve ya ilaç kullanmak istemeyen kişiler için bitkisel Antiviral reçeteleri de bulunmaktadır.

 

Çöven Kökünün Antiviral Etkiye Faydası

Antiviral etkili bitkiler denildiğinde ilk akla gelen bitkilerden bir tanesi çöven köküdür. Çöven kökü aktarlarda kolaylıkla bulunmaktadır. Kış aylarında tüketildiğinde vücudun direncini artırarak virüslere karşı bağışıklık sistemini korumaktadır.

Çöven kökü kullanımı, bir fincan kaynar suyun içerisine 2 gram çöven kökü koyularak demlenmeye bırakılır. 10 dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra süzülür. Günde 20 veya 100 grama kadar kullanımı uygundur.

 

Zerdeçalın Antiviral Etkiye Faydası

Antiviral etkili bir diğer bitki ise zerdeçaldır. Sarı renkli ve acımsı bir tada sahip olan bitki, birçok kullanım alanına sahiptir.

Besin değerleri potasyum, magnezyum, fosfor, lif, demir açısından zengin bir bitkidir. Kış aylarında tüketimi artan zerdeçal Antiviral etkisi ile bilinmektedir. Salata ve yemeklere eklenerek tüketilebilmektedir. Özellikle et yemeklerinde lezzeti artırırken virüslere karşı da koruyucu bir etki yaratmaktadır.

Soğuk algınlığı gibi durumlarda antibiyotik yerine bal ile karıştırılarak tüketilmektedir.

 

Üzüm Çekirdeğinin Antiviral Etkiye Faydası

Güçlü bir anti bakteriyel olan üzüm çekirdeği aynı zamanda Antiviral etkisi ile bilinmektedir. Üzüm çekirdeği ekstresi, hastalıklarda virüslere karşı koruyucu ve savaşıcı olarak tercih edilmektedir. Üzüm çekirdeği direk tüketilebileceği gibi, günlük olarak 100 gram sıcak suya üzüm çekirdeği ekstresi eklenerek de tüketilebilmektedir.

 

Aynısafa Çayının Antiviral Etkiye Faydası

Aynısafa Çayının Antiviral Etkiye Faydası

 

Rezenenin Antiviral Etkiye Faydası

  • Bir litre suya 3 tatlı kaşığı rezene tohumu atılır.
  • 10 dakika kaynatılır.
  • Soğuması beklendikten sonra ılık bir şekilde tüketilir. Normal su yerine Antiviral etkisi nedeniyle kış aylarında gün boyu içilmeye uygundur.

 

Aynısafa Çayının Antiviral Etkiye Faydası

Toksinlerden arınmayı sağlayan aynısafa çayı, anti bakteriyel ve Antiviral etkiye de sahiptir. Aynı zamanda iyi bir detoks olarak tercih edilmektedir.

  • 1 bardak kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı aynısafa atılır.
  • 10 dakika boyunca demlenmesi beklenir.
  • Süzülerek günde 3 kere içilir.

kırşehir escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI