Andız kökü faydaları nelerdir?

Andız kökü faydaları nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Boyu 2 metreyi bulabilen, yaprakları geniş ve çok yıllık otsu bir bitki olan andız otunun kökü sağlık açısından çok faydalı şifalı bitkilerin başında gelmektedir. Sulu ve rutubetli ortamları seven andız otunun kökü neye iyi gelir, hangi hastalıkları tedavi eder, ne işe yarar tüm bu soruların yanıtlarına makalemizin devamından ulaşabileceksiniz.

Andız kökünün faydaları başında tam bir safra sökücü özelliği gelmektedir. Aynı zamanda andız kökün yararları göğsü yumuşatır, kuvvet verir ve kurt düşürür. Andız kökü öksürük kesmeye de iyi gelmektedir. Acı tadı ve güçlü kokusu bulunan sarı sarı çiçekler andız otu kökünün faydaları bu kadarla da bitmiyor.

Balgam söktürmeye de yardımcı olan andız kökü bronşit ve soğuk algınlığı hastalıklarını tedavi eder. Nefes darlığını giderme, mide ve bağırsak hastalıklarına, sindirim sistemi sorunlarını gidermeye de andız kökünün faydaları bulunur. İdrar ve safra salgılarını arttırarak vücutta biriken fazla tuzun dışarı atılmasına yardımcı olur, ödemi azaltır.

Andız kökü faydaları nelerdir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

youtube izlenme satın al

OKUYUCU YORUMLARI