Alkol Bağımlılığı İçin Bitkisel Reçeteler

Alkol Bağımlılığı İçin Bitkisel Reçeteler
 • 1 Star
  Loading...

Alkol Bağımlılığı İçin Bitkisel Reçeteler

Alkol bağımlılığı bir diğer adı ile alkolizm, ilerleyen seviyelerde kişinin ve çevresindeki kişilerin yaşamını olumsuz etkilemektedir. Alkolizm, alkollü içeceklere aşırı derecede bağlı olmaya verilen bir rahatsızlık adıdır.

Alkol etkisini artırmak için her geçen gün miktarı artırmak, kullanılan alkol miktarı azaldığında yoksunluk hissi meydana gelmesi, alkol alındığında rahatlama hissi, kısa sürede çok miktarda alkol tüketilmesi, alkol nedeniyle iş ve sosyal hayattaki etkinlikleri azaltma veya tamamen bırakma, alkolü bırakmada zorlanma, bırakmak istememe gibi alkol bağımlılığı belirtileri bulunmaktadır.

Alkol bağımlılığı pek çok sosyal ve sağlık problemlerine yol açmaktadır.

 

Karahindibanın Alkol Bağımlılığına Faydası

Alkol yoksunluk semptomlarını tedavi etmek için tercih edilen bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Ayrıca aşırı alkol kullanımından dolayı meydana gelen hasarları da tedavi edici etkisi bulunmaktadır. Bir ay boyunca kaynatılmış su içerisinde bekletilen karahindiba demlenip süzülerek tüketilir. Bir ay boyunca devam edilen bu tedavi haftada 2 – 3 kere tüketilebilir.

 

Alkol Bağımlılığı İçin Bitkisel Reçeteler

Alkol Bağımlılığı İçin Bitkisel Reçeteler

 

Hindistan Cevizi Yağının Alkol Bağımlılığına Faydası

Doğal bir ilaç olarak bilinen Hindistan cevizi yağı, antioksidan ve doymuş yağ açısından zengin olduğundan beyni beslemektedir. Böylece alkolün beyne zararları tamir edilmiş olmaktadır. Günlük olarak birkaç yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı tüketilmesi yeterlidir. Yemeklerde sıvıyağ yerine Hindistan cevizi yağı da tercih edilebilir.

 

Kudzunun Alkol Bağımlılığına Faydası

Çin’de yetişen bir ot olan Kudzu, internet ve aktarlardan temin edilebilmektedir. Alkole olan isteği azaltmada etkili rol oynamaktadır. Günde 2 – 3 kere birkaç ay boyunca çayı içilmesi etkili olmaktadır. Kudzu tüketimine başlanmadan önce doktora danışılması gerekmektedir. 

Acı Su Kabağının Alkol Bağımlılığına Faydası

Acı kavun olarak da bilinen acı su kabağı, vücutta bulunan toksinlerden arınmak için etkili rol oynayan bir meyvedir. Alkolden dolayı meydana gelen karaciğer hasarlarını da onarmaktadır.

 • Birkaç tane acı su kabağının suyu sıkılır.
 • Çıkan suyun içerisine üç çay kaşığı ayran ilave edilir.
 • Günde bir defa aç karnına tüketilir.
 • Birkaç ay boyunca bu bitkisel tedaviye devam edilir.

 

Kerevizin Alkol Bağımlılığına Faydası

Doğal bir panzehir olan kereviz, genel sağlık açısından da iyi bir besindir. Kereviz, alkolden dolayı vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Yarım su bardağı su ile aynı oranda kereviz suyu karıştırılarak tüketilmektedir. Günde iki defa içilebilir.

 

Hurmanın Alkol Bağımlılığına Faydası

Alkol bağımlılığından dolayı karaciğerde biriken toksinlerin atılması için hurma tüketimi önerilmektedir. Ayrıca hurma kürüne devam edildiğinde alkole duyulan istek de azalmaktadır.

 • Dört adet hurma bir saat suda bekletilir.
 • Çekirdekleri çıkarılarak, püre haline getirilir.
 • Hazırlamış olduğunuz püreyi iki defa demleyin.
 • Bu şekilde günde iki defa hurma çayı içilir.

 

Asma Yaprağının Alkol Bağımlılığına Faydası

Asma yaprakları suyu içildiğinde alkol bağımlılığında çözüm olarak bilinen bitkisel bir tedavi yöntemidir. Asma yapraklarının ezilerek suyu çıkarılır. Bu su şişelerde buzdolabında saklanabilir. Alkol bağımlılığından kurtulmak için günde iki kahve fincanı içilmelidir.

 

Alkol Bağımlılığı İçin Bitkisel Reçeteler

Alkol Bağımlılığı İçin Bitkisel Reçeteler

 

Lahananın Alkol Bağımlılığına Faydası

Lahana yaprakları çiğ olarak tüketilmelidir. Alkol bağımlılığı için lahana tüketimi önerilmektedir. Çiğ lahana yaprakları alkol istediğini azaltmakla birlikte bağımlılıktan kurtulmak için de tüketilmektedir. Çiğ lahana yaprağı tadı hoş gelmese de günlük olarak yenilebilecek miktarda tüketilmelidir.

 

Marul Tohumunun Alkol Bağımlılığına Faydası

Alkol tedavisinde bitkisel yöntemler etkili olmaktadır. İlaç kullanmak istemeyen kişilerin bir çoğu bitkisel yöntemleri deneyerek alkol bağımlılığından kurtulmuştur. Marul tohumu da alkol bağımlılığı için kullanılan bir yöntemdir. Hap gibi yutularak kullanılmaktadır.

 • Bir yemek kaşığı marul tohumu dövülür.
 • Tavada kavrulur.
 • Parçalara bölünerek az su ile yutulur.

ankara escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI