Alerji İçin Bitkisel Reçeteler

Alerji İçin Bitkisel Reçeteler
  • 1 Star
    Loading...

Alerji İçin Bitkisel Reçeteler

Birçok farklı alerji çeşidi bulunmaktadır. Alerjiler kaşıntı, kızarıklık gibi belirtiler ile kendini belli etmektedir. Doktorlar tarafından yapılan testler ile alerji tespit edilmektedir. Alerjilerin bazıları dönemsel olarak ortaya çıkmakta bazıları ise gıda gibi ürünler kullanıldığında alerji belirtileri ortaya çıkmaktadır.

Her alerji için güçlü alerji ilaçları kullanmak gerekmemektedir. Bitkisel alerji ilaçları ile de alerji tedavileri mümkündür. Fakat alerjik bünyeye sahip olan kişiler oldukça dikkat etmelidir. Bitkisel tedavi uygulamaları alerjik bünyelerde ters etki uyandırabilmektedir. Bu nedenle doktora danışılmadan kullanılmaması gerekmektedir.

 

Isırgan Otunun Alerjiye Faydası

Isırgan otu dünyanın birçok yerinde yetişen, bol bulunan bir bitkidir. Kırsal alanlarda toplanabileceği gibi aktarlardan da satın alınabilmektedir. Anti alerjik özelliğe sahip olan ısırgan otu, alerji tedavisi için tercih edilen şifalı bir bitkidir. Isırgan otu kaynar su içerisinde bekletilerek bitki çayı olarak tüketilebilmektedir. Böylece alerjenlere karşı histamin salgısı üreterek azaltma yeteneğine sahiptir.

Alerji İçin Bitkisel Reçeteler

Alerji İçin Bitkisel Reçeteler

Veba Otunun Alerjiye Faydası

Toz akarı alerjisi bulunan kişiler için veba otu tüketimi önerilmektedir. Mevsimsel olarak görülen saman nezlesi için de etkili olmaktadır. Veba otu, mukus oluşumunu azaltarak kişinin rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

 

Okaliptüsün Alerjiye Faydası

Okaliptüs ağacından elde edilen yapraklar alerjiye karşı iyi gelen şifalı bir bitkidir. Taze okaliptüs yaprakları kaynatılıp soğutularak gargara yapıldığında alerji türlerinden solunumu zorlaştıranlar için etkili olmaktadır.

 

Meyan Kökünün Alerjiye Faydası

Alerji semptomlarını azaltmak için kullanılan şifalı bir diğer bitki ise meyan köküdür. Alerji azaltan bitkiler arasında yer alan bitki glisirizin içermektedir. Bu madde sayesinde midede mukus oluşumunu azaltmaktadır. Solunum yollarını rahatlatan bitki, alerji belirti ve rahatsızlıklarını da en aza indirmektedir.

 

Gümüş düğmenin Alerjiye Faydası

Kapsül, tablet ve sıvı olarak bulunabilen gümüş düğme ismi bilinen bitki alerjilerde tüketimi önerilmektedir. Doktora danışılmadan kullanılmaması gereken bitkinin kapsülleri ve sıvı hali aktarlarda bulunmaktadır.

 

Et ve sebze yemeklerine eklenerek tüketimi tercih edilen bir bitki olan oregano, alerjiyi önleyici bitkiler arasında yer almaktadır. Oregano alerji tedavisinde kullanılsa da bazı kişilerin, oreganoya alerjisi bulunmaktadır. Bu nedenle alerji tedavisinde oregano kullanmak isteyenler doktor ile görüştükten sonra kullanmaya özen göstermelidir.

muğla escort

OKUYUCU YORUMLARI