Ahmet Maranki elma çayı tarifi

Ahmet Maranki elma çayı tarifi
  • 1 Star
    Loading...

Ahmet Maranki Elma Çayı Tarifi: Ahmet Maranki elma çayının her gün mutlaka tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Elma çayı tarifi ile siz de taze olarak elma çayınızı hazırlayabilir ve vücudumuz için son derece önemli olan bu besini içebilirsiniz.

Ahmet Maranki Elma Çayı Tarifi

Ahmet Maranki elma çayının her gün mutlaka tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Elma çayı tarifi ile siz de taze olarak elma çayınızı hazırlayabilir ve vücudumuz için son derece önemli olan bu besini içebilirsiniz.

Elma Çayının Faydaları

Kolesterolü düşürür Damar sertliğine iyi gelir Cilde tazelik katar Bulantı ve kusmaları önler Vücuttaki toksinleri atmada faydalıdır

Elma Çiçeklerinden Elma Çayı Hazırlama

İki su bardağı kaynayan suyun içine iki çay kaşığı elma çiçeği atın. Beş taşım kaynattıktan sonra ateşin altını kapatın ve on dakika demlemeye bırakın. Demlendikten sonra elma çayını için. Eğer sade olarak içemiyorsanız bal ile tatlandırabilirsiniz.

Elma Kabukları ve Elma Kurusundan Çay Hazırlama

Bir adet kurumuş elma ya da bir adet kabukları soyulmuş elma, iki dilim portakal ve bir dilim limonla birlikte ıslatılmalı, bir gece bekletilmeli. Bir sonraki gün karışım ateşte on dakika kaynatılmalı ve her gün bir bardak içilmeli.

Ahmet Maranki Zayıflatan Bitki Çayı

4 bardak kadar su içerisine 1 avuç dolusu ince kıyılmış maydanoz konulur. Hafif ateşte 20-30 dakika kaynatılır. Bu zayıflama çayının 1 gün içinde tüketilmesi gerekir.

Ihlamur Çayı

1 bardak kaynayan suyun içine 1 kaşık funda ilave edilerek 10 dakika bekletilir. Hazırlanan karışım günde 3 kere tekrarlanarak içilir.

Limonlu Soğuk Çay

1 litre demlenmiş yeşil çay Çeyrek su bardağı kadar akçaağaç şurubu Bir tutam tarçın (B grubu kan grubundaysanız eklememeniz daha doğru) Bir tutam zencefil 2 adet misket limonunun suyu 2 çay kaşığı misket limon kabuğu rendesi

Sıcak haldeki yeşil çaya akçaağaç şurubunu ilave ederek karıştırın. Ardından diğer malzemeleri de ekleyip çayı buz kalıplarına dökerek dondurun. Kullanmadan önce buz kıracağından geçirip kar haline getirip bardakta limon dilimleriyle birlikte tüketin.

{Bitkisel Çaylar} kategorisinde ki Ahmet Maranki elma çayı tarifi başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI