Adale Ağrısı İçin Bitkisel Reçeteler

Adale Ağrısı İçin Bitkisel Reçeteler
 • 1 Star
  Loading...

Adale Ağrısı İçin Bitkisel Reçeteler

Kişilerin sıklıkla rahatsızlık duyduğu ağrılardan bir tanesi de adale ağrılarıdır. Bu tür ağrıların şiddetleri kişiden kişiye göre değişmektedir. Farklı sebeplerden dolayı meydana gelen ağrılar şiddetlendiğinde, kişilerin günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir.

Kaslarda görülen ağrılar, adale ağrısı olarak adlandırılmaktadır. Adale ağrıları, ağır yük taşıma, beden gücü ile yapılan aktivite ve spor, yüksek ateşli hastalıklarda meydana gelebilmektedir. Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan adale ağrılarında da farklı tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır.

 

Karanfilin Adale Ağrısına Faydası

Karanfil hoş kokusu ile sıklıkla tercih edilen bir bitkidir. Aktarlardan ve marketlerden satın alınabilen karanfil adale ağrıları üzerinde de ağrı kesici gevşetici bir etki yaratmaktadır. Karanfil yağı ile masaj yapma tekniği uygulanabilir.

 • Karanfil
 • Kimyon
 • Zencefil ve Bal, karışımı hazırlanarak yenmesi de adale ağrısı çeken kişinin ağrılarını hafifletecektir. Her malzemeden 3 çay kaşığı konması yeterlidir.

 

Kırmızı Biberin Adale Ağrısına Faydası

Kırmızıbiber, sofralarda sık tüketilen bir gıdadır. Ağrı kesici yönü ile şifa kaynağı olan kırmızıbiber özellikle bel bölgesinde meydana gelen adale ağrılarına iyi gelmektedir. İçerisinde bulunan kapsaikin sayesinde ağrı kesici özellik gösteren kırmızıbiber doğal bir ağrı kesici olarak bilinmektedir.

 

Nanenin Adale Ağrısına Faydası

Nane, hoş kokulu, taze ve kuru olarak tüketilebilen, yemeklerde ve salatalarda tat vermesi amacı ile tercih edilen bir baharat çeşidi sayılmaktadır. Nane yağı ve taze nane adale ağrıları üzerinde gevşetici bir etki yaratmaktadır. Bel ve sırt bölgesinde meydana gelen adale ağrıları için nane yağı ile masaj yapımı önerilmektedir.

Gevşetici bir etkisi bulunan taze nane tüketimi de ağrıları hafifletmektedir.

 

Söğüt Kabuğunun Adale Ağrısına Faydası

Söğüt kabuğu aktarlarda bulunan bir şifa kaynağıdır. İçerisinde bol miktarda salisilât bulunan söğüt kabuğu, ağrı kesici ve gevşetici etki yaratmaktadır. Salisilât, aspirinlerin içerisinde bulunan bir bitkisel maddedir. Bu nedenle söğüt kabuğu, doğal bir aspirin görevi görmektedir.

Aspirine karşı alerjisi bulunmayan kişiler, adale ağrılarında söğüt kabuğu çayı tüketebilirler.

Adale Ağrısı İçin Bitkisel Reçeteler

Adale Ağrısı İçin Bitkisel Reçeteler

Zeytinyağının Adale Ağrısına Faydası

Zeytinyağı yemek ve salatalarda kullanılan lezzetli ve oldukça faydalı bir yağdır. Uzmanlar zeytinyağı ile yapılan masajların birçok hastalıkta etkili olduğunu vurgulamaktadır. Adale ağrısı çeken kişilerin, ağrıya bölgelerine zeytinyağı masajı uygulanması kasları gevşeterek, ağrıyı geçirecektir.

 • Hardal yağı
 • Biberiye yağı
 • Zeytinyağı, karışımı hazırlanır. Her kullanım için taze olarak yapılması gereken karışım, kullanılacak alanın büyüklüğüne göre her yağdan bir tatlı kaşığı kadar kullanmak yeterli olacaktır. Bu özel karışım adale ağrısının olduğu bölgeye sürüldükten sonra bekletilir. Haftada 2 veya 3 kez tekrarlanır.

Zeytinyağı ile yapılan düzenli masajların bel, boyun, diz ve fıtıklarda etkili olduğu görülmektedir.

 

Biberiyenin Adale Ağrısına Faydası

Biberiye yağı market ve aktarlarda satılan, uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilen bitkisel bir yağdır. Birçok alanda kullanılan biberiye yağı adale ağrılarında da gevşetici etki yaratmaktadır. Ağrılı bölgeye biberiye yağı ile bir süre masaj yapılır bekletilir. Bu masaj, ağrı tamamen geçene dek düzenli uygulanmaya devam edilir.

 • Bir bardak kaynar su
 • Bir tutam biberiye

Bir fincan kaynar suyun içerisine bir tutam biberiye otu atılır. Demlenmesi beklendikten sonra süzülerek içilir. Bitki çayı ağrı hissedildiğinde veya haftada 2 – 3 kere tüketilebilmektedir.

düzce escort

OKUYUCU YORUMLARI