Adaçayının Faydaları

Adaçayının Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Adaçayının Faydaları: İçimi yumuşak olan ve güzel kokusuyla bilinen adaçayı, kış aylarında daha çok tercih edilirken faydaları ise saymakla tükenmiyor. Bir çok soruna iyi gelen ve hastalıkları iyileştirici özelliği bulunan adaçayı, dişleriniz için de doğal bir koruyucu ve güçlendiricidir.

Adaçayının Faydaları

İçimi yumuşak olan ve güzel kokusuyla bilinen adaçayı, kış aylarında daha çok tercih edilirken faydaları ise saymakla tükenmiyor. Bir çok soruna iyi gelen ve hastalıkları iyileştirici özelliği bulunan adaçayı, dişleriniz için de doğal bir koruyucu ve güçlendiricidir.

Adaçayının Faydaları Nelerdir

Adaçayı yaprağını ufalayarak arı, böcek ve sivrisinek sokmaları sonucu oluşan yaraya sürdüğünüzde acıyı azaltır ve kaşıntıyı engeller Dişleri beyazlatır ve güçlendirir. Adaçayını toz haline getirip dişlerinize bastırarak kullanabilirsiniz Vücuduna sürekli kremp girenler, omurilik rahatsızlığı yaşanlarda etkilidir Gece terleyen kişilerde adaçayı oldukça yararlıdır İştah açıcı özeliği bulunan adaçayı, kanı ve vücuttaki organları temizler Karaciğer rahatsızlıklarında adaçayından faydalanabilirsiniz Çocuklarda bal ile tatlandırılıp hastalık sonrası zindelik kazanmak için kullanılabilir Kepek, dökülme ve yağlanma sorunlarında adaçayını son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz Böbrek ve meshane taşlarına iyi gelmektedir Yemeklerden önce tüketilen adaçayı, yükselen kan şekerini dengeler Toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olan adaçayı, safra sökücü özellik taşır Adaçayı menepoz sorunu yaşayan orta yaş kadınların sorunlarını azaltır. Östrojen içeriğinde vardır Unutkanlık sorunu yaşayan kişilerde adaçayı tüketimi hafızayı güçlendirir Yemek esnasında hazmı kolaylaştırır ve bağırsaklarda biriken gazın atılmasını sağlar Sık sık ishal olan kişilerde faydalıdır Mide bulantısı hissini geçiririci özelliği vardır Akşamları 1 bardak içildiğinde öksürüğe iyi gelir Halsiz düşen bünyeye güç verir.

Adaçayı Nasıl Kullanılır

Bir bardak kaynamış suyun içine ince kıyılmış ıhlamuru 1 tatlı kaşığı ilave edip 5 dakika kadar demleyin. Adaçayını kaynayan suyun içine atmamaya özen gösterin. Aşırı miktarlarda adaçayı tüketmemelisiniz. Hassas bünyelerde kan basıncını arttırıcı etkiler gösterebilir. Hamilelerin tüketmemesi önerilir. Emziren kadınlarda kullanımı önerilmez.

Forumda Tartışın

{Bitkisel Çaylar} kategorisinde ki Adaçayının Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI