Acı kavunun zararları

Acı kavunun zararları
  • 1 Star
    Loading...

 

Acı kavunun birçok rahatsızlığa iyi geldiğini duyduysanız eğer, kesinlikle duyduklarınıza inanmamalı acı kavundan uzak durmalısınız. Sağlık açısından faydası olduğu söylenene acı kavunun gramı bile sizi öldürebilir.

Sinüzit sorunu yaşayan bir hastanın burnuna acı kavun suyu çekmesinin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Uzman doktorlar sinüzit ve basur tedavisinde kullanılan acı kavunun hem görme hem de beyin sinirlerine ciddi kalıcı zararlar verebileceğini açıkladı.

Acı kavun çok tehlikeli. Ne basur sorununda ne de sinüzit tedavisinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Aşırı kullanımının bilhassa alerjik bünyelere verdiği zararı duyulmaktadır. Acı kavun bitkisinin kullanımda dikkatli olunması gerekmektedir. Bitkinin kullanımından kaynaklı sıkıntılar yaşanabilir. İnsanlar halsiz düşebilir, insanlar da zehirlenmeler yaşanabilir, bünyede birçok kalıcı hasar bırakabilir. Doğacak olan bebeklerde de çok ciddi zararlar verebilir.

Acı kavunun zararları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI